papa termozgrzewalna

papa termozgrzewalna
papa termozgrzewalna
Remont pokrycia dachowego z użyciem papy termozgrzewalnej z zerwaniem starych warstw, przeprowadza się wówczas, gdy na dachu znajduje się więcej niż pięć warstw starej papy. Należy w takim przypadku przeprowadzić prace remontowe podłoża takie jak zniszczona konstrukcja betonowa, wymiana deskowania itp.. Niezmiernie istotną sprawą jest, to że stare pokrycie dachowe nie daje gwarancji efektywnego wgrzania papy termozgrzewalnej. W wyniku ssania wiatru papa termozgrzewalna może ulec oderwaniu. Wadą tego sposobu remontu jest konieczność usunięcia starego pokrycia dachowego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami robocizny a także utylizacji odpadów. Podczas prac należy również zwrócić uwagę na właściwe zabezpieczenie połaci dachowej przed deszczem czy śniegiem, gdyż przy złej organizacji robót zachodzi obawa zalania pomieszczeń znajdujących się pod połacią dachową, która jest właśnie remontowana. Co więcej może pojawić się konieczność punktowych reperacji podłoża - zwłaszcza wylewki betonowej. W takiej sytuacji należy pamiętać o tym, że papa termozgrzewalna
nie może być kładziona na zbyt wilgotne podłoże charakteryzujące się słabą wytrzymałością.Dobrze zrobiony, nie przepuszczający wilgoci dach stanowi jeden z głównych elementów każdego budynku. Niestety co jakiś czas trzeba sprawdzać kondycję pokrycia dachowego.Jeżeli w efekcie oględzin starego pokrycia dachowego stwierdzone zostanie jego zawilgocenie czy też zawilgocenie izolacji termicznej najlepszym systemem będzie użycie papy wentylacyjnej oraz papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia. Podłoże przygotowuje się standardowo z dodatkowym wykonaniem dziur około dziesięciu szt./m2 aż do warstwy zawilgoconej celem ułatwienia uwolnienia się na zewnątrz wodnej pary. Na przygotowane w ten sposób podłoże układamy luzem papę termozgrzewalną perforowaną, nie łącząc jej na zakładach lecz na styk. Trzeba przy tym pamiętać, że papa termozgrzewalna perforowana nie może być układana w takich miejscach, jak: pas przyokapowy, w okolicach wpustów dachowych i koryt odpływowych, przy dylatacjach budynków, przy kominach, ogniomurach, ścianach itp.


Na zewnątrz pada śnieg i deszcz, a w domu miłe ciepło oraz sucho, dzięki temu, że dach jest dobrze zaizolowany papą termozgrzewalną. Jednym z podstawowych zastosowań papy termozgrzewalnej jest renowacja zniszczonych dachów. papa termozgrzewalna doskonale nadaje się do tego celu przez wzgląd na łatwość zastosowania i bardzo dużą trwałość. Zanim przystąpi się do remontowych prac niezbędne są oględziny starego pokrycia dachu oraz określenie jego stanu. Skontrolować również należy starą izolację termiczną i typ wentylacji. Dopiero wówczas można dokonać wyboru jednej z metod remontu pokrycia .