styrodur ekstrudowany ocieplenie fundamentów


styrodur
styrodur
Duża wytrzymałość na nacisk oraz wilgoć styroduru powoduje, że surowiec ten jest odpowiedni jako izolacja pod różne typy podłóg. Montowanie styroduru pod betonem przebiega następująco; styrodur rozkłada się bezpośrednio na płaskim jak również stabilnym fundamencie. następnie kładzie się folię PE na izolacji, w celu zapobiegnięcia przedostania się zaprawy pomiędzy spoiny płyt. Zupełnie inaczej wygląda montowanie styroduru nad betonem. Wtedy styrodur umieszcza się na gładkiej powierzchni betonu. Między beton a izolację umieszcza się materiał stanowiący barierę dla pary wodnej. Czyni się tak żeby uniknąć tworzenia się mostów termicznych.
Płyty z polistyrenu a zatem styrodur z łatwością można odróżnić od styropianowych, ponieważ płyty ze styroduru są kolorowe. W zależności od producenta płyty mogą mieć kolor niebieski, zielony lub różowy. Ze względu na dużą twardość styrodur można go stosować w miejscach narażonych na duży nacisk. Nadaje się idealnie do izolacji stropów i odwróconych, płaskich dachów gdzie ocieplenie montowane jest na warstwie wodoodpornej izolacji i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Ze względu na niski stopień nasiąkliwości wykorzystuje się go jako izolacja ścian piwnicznych i fundamentowych.
Wysoka wytrzymałość na ściskanie jak również wilgoć styroduru sprawia, że surowiec ten stanowi odpowiednią izolację pod różnego rodzaju podłogi. Obliczenia wykazują, że najlepszym miejscem dla montowania izolacji termicznej w ogrzewanych przestrzeniach jest zimna strona konstrukcji. styrodur instaluje się po zewnętrznej stronie ściany piwnicy używając stosownego środka. Sklejanie płyt ze sobą jest korzystne podczas montażu zwłaszcza, że nacisk podłoża powoduje, że płyty pozostaną w tym samym miejscu. W przypadku płyt, mogące mieć kontakt z wodą przez długi czas, sklejanie okazuje się konieczne. Styrodur jest stosunkowo drogim ale również bardziej efektywnym surowcem do izolacji fundamentów w porównaniu do tradycyjnych tego rodzaju materiałami.