papa termozgrzewalna

papa termozgrzewalna
papa termozgrzewalna
Remont pokrycia dachowego z użyciem papy termozgrzewalnej z zerwaniem starych warstw, przeprowadza się wówczas, gdy na dachu znajduje się więcej niż pięć warstw starej papy. Należy w takim przypadku przeprowadzić prace remontowe podłoża takie jak zniszczona konstrukcja betonowa, wymiana deskowania itp.. Niezmiernie istotną sprawą jest, to że stare pokrycie dachowe nie daje gwarancji efektywnego wgrzania papy termozgrzewalnej. W wyniku ssania wiatru papa termozgrzewalna może ulec oderwaniu. Wadą tego sposobu remontu jest konieczność usunięcia starego pokrycia dachowego, co wiąże się z dodatkowymi kosztami robocizny a także utylizacji odpadów. Podczas prac należy również zwrócić uwagę na właściwe zabezpieczenie połaci dachowej przed deszczem czy śniegiem, gdyż przy złej organizacji robót zachodzi obawa zalania pomieszczeń znajdujących się pod połacią dachową, która jest właśnie remontowana. Co więcej może pojawić się konieczność punktowych reperacji podłoża - zwłaszcza wylewki betonowej. W takiej sytuacji należy pamiętać o tym, że papa termozgrzewalna

kołki do porothermu zastosowania

kołki do styropianu
Zanim rozpocznie się montaż płytstyropianowych mocowanych do murów budynku za pomocą kołków do styropianupowinno się zamontować startowe listwy. Listwa startowa ułatwia zaczęcie robót ociepleniowych na jednakowym poziomie wzdłuż obwodu całego budynku. Dodatkowo kapinos , który jest wytłoczony na listwie eliminuje powstawanie zacieków na fundamentowej części elewacji. Listwa startowa chroni przez różnego rodzaju uszkodzeniami dolnej części elewacji. Kolejnym krokiem jest przygotowanie do zatopienia siatki z włókna szklanego. Ochrania ona styropian, które przytwierdzają do budynku specjalne kołki do styropianu, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Tworzy w połączeniu z zaprawą klejową mocny a także trwały podkład pod tynk. Siatka musi być podwinięta pod styropian scalony ze ścianą budynku kołkami do styropianu. Tworzy on pierwszą warstwę od dołu a także musi znajdować się między listwą startową a płytą styropianową.

Wszystkiego najlepszego w 2012 roku

Wszystkiego najlepszego w 2012 roku

dla pracujących na wszystkich budowach świata

i dla tych którzy dopiero w tym roku zaczynają budowę swojego życia

styrodur ekstrudowany ocieplenie fundamentów


styrodur
styrodur
Duża wytrzymałość na nacisk oraz wilgoć styroduru powoduje, że surowiec ten jest odpowiedni jako izolacja pod różne typy podłóg. Montowanie styroduru pod betonem przebiega następująco; styrodur rozkłada się bezpośrednio na płaskim jak również stabilnym fundamencie. następnie kładzie się folię PE na izolacji, w celu zapobiegnięcia przedostania się zaprawy pomiędzy spoiny płyt. Zupełnie inaczej wygląda montowanie styroduru nad betonem. Wtedy styrodur umieszcza się na gładkiej powierzchni betonu. Między beton a izolację umieszcza się materiał stanowiący barierę dla pary wodnej. Czyni się tak żeby uniknąć tworzenia się mostów termicznych.