beton komórkowy bloczki ścienne

beton komórkowy
Proces produkcji betonu komórkowego zaczęto na koniec XIX wieku. beton komórkowy jest to surowiec budowlany, rodzaj betonu lekkiego otrzymywanego poprzez wprowadzenie gazu, zwykle powietrza pod odpowiednim ciśnieniem do cementowej mieszanki plastycznej, w efekcie czego tworzą się w nim pory jednorodne, zwane komórkami. Funkcjonują dwa sposoby wprowadzania powietrza: w wyniku reakcji chemicznej – przeważnie aluminiowy proszek dołączony do cementu a zatem gazobeton lub w wyniku dodania do mieszanki pianotwórczego czynnika, który wprowadza pęcherzyki podczas mieszania z dużą prędkością - pianobeton. Beton komórkowy wykazuje wysoką odkształcalność cieplną a także wilgotnościową a także wysoki skurcz.


Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców oraz innowacyjnej technologii produkcji, ściany z betonu komórkowego gwarantuje doskonałe samopoczucie mieszkańców budynku. Przestrzenie w betonie komórkowym sprzyjają wchłanianiu zbyt dużej ilości wody z powietrza wewnątrz domu i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. Zapobiega to zawilgoceniu murów, powstawaniu pleśni i grzybów a także trzyma wilgotność powietrza na stałym, najkorzystniejszym dla człowieka poziomie. Dzięki właściwej grubości ściany jednowarstwowe wybudowane z betonu komórkowegogromadzą a także oddają ciepło w zależności od temperatury wewnątrz a także na zewnątrz budynku, utrzymując ją na stałym poziomie. Proces ten przebiega zarówno w cyklu dobowym, jak i rocznym. Zimową porą ochrania przed raptownym wychłodzeniem, a letnią porą jego zbytnim nagrzaniem.

Ze względu na swój czysto mineralny skład, beton komórkowy klasyfikowany jest jako niepalny materiał budowlany w najwyższej klasie wytrzymałości A1. W czasie pożaru nie wydzielają się żadne szkodliwe bądź trujące substancje dla użytkowników. Beton komórkowy jest wytrzymały na ogień do temperatury 1200°C a w przeciwieństwie do pozostałych budowlanych materiałów, żaroodpornych. Wytrzymałość ogniowa ścian z betonu komórkowego wynosi 4 godziny i jednocześnie spełnia najwyższe normy polskich przepisów ochrony przeciwpożarowej. Ściany wykonane z betonu komórkowego przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się ognia, a tym samym zabezpieczają życie a także dobytek a także gwarantują bezpieczną ewakuację w przypadku zagrożenia ogniowego.